A jak Austria

by admin on December 8, 2014

austriaAustria – na całym świecie kojarzona z Alpami i wyjątkowymi ośrodkami sportów zimowych, do których na wczasy przybywają amatorzy białego szaleństwa z całego świata, ale ten europejski kraj może pochwalić się także innymi atrakcjami, miejscami czy osobami, które są znane na całym świecie. Ile liter alfabetu potrzeba, by przedstawić Wam Austrię w pigułce? Wystarczy 8 słów, które przybliży to przepiękne państwo, z bijącym wiedeńskim sercem zlokalizowane w Europie Środkowej.

Arnold Schwarzenegger – Jeden z najbardziej rozpoznawalnych aktorów na świecie. Schwarzenegger urodził się w austriackim mieście Thal, a następnie rozpoczął swoją amerykańską karierę. Oprócz niezapomnianych ról w filmach Terminator, Conan barbarzyńca czy Predator, aktor pojawił się również na scenie politycznej i przez 8 lat był gubernatorem stanu Kalifornia.

Austrian Airlines – Austriackie linie lotnicze, które obecnie dzięki partnerstwu z niemiecką Lufthansą są członkiem największych europejskich podniebnych przewoźników i proponują wybór połączeń do najpopularniejszych światowych destynacji.

Belweder – Wspaniały barokowy pałac Eugeniusza Sabaudzkiego wybudowany przez Johanna Lucasa von Hildebrandta. Całość składa się z dwóch osobnych budynków rozdzielonych francuskim ogrodem ozdobionym szeregiem sfinksów. Obecnie w budynkach Belwederu znajdują się muzea, możemy podziwiać tam między innymi niesamowitą kolekcję obrazów Gustawa Klimta takich jak „Pocałunek” czy „Judyta”.

Dunaj – austriacka rzeka o długości 357 km. Jest ona zaraz po Wołdze, drugą najdłuższą rzekom w Europie. Przepływa ona z zachodu na wschód przez wiele miejscowości, a jej źródło znajduje się w Furtwangen im Schwarzwald (niewielkie niemieckie miasteczko). Największą atrakcją turystyczną są spływy Dunajem.

Dürrnberg – Jedna z najstarszych otwartych dla turystów kopalni soli To właśnie sól z Dürrnberg gwarantuje Salzburgowi naturalne bogactwo. Kopalnia sfinansowała również tworzenie w tym miejscu wielu reprezentacyjnych budowli.

Maria Waldrest – Jest to najwyżej położony klasztor w całej Europie. Jest to dość popularne miejsce turystycznych pielgrzymek, ponieważ na legenda głosi, ze na krużganku klasztoru znajdują się uzdrawiające i dodające witalnej energii źródełka.

Maszyna do szycia – W Austrii w 1818 r. wynaleziono pierwszą maszynę do szycia. Było to wówczas innowacyjne urządzenie, które zapoczątkowało wielką rewolucję na rynku związaną bezpośrednio z tworzeniem ubrań.

austriaSznycel wiedeński – Jest to zdecydowanie jedna z najbardziej tradycyjnych, narodowych potraw. Prosząc o takie danie na talerzyku dostaniemy kawałek cielęciny, który panierowany jest w tartej bułce i smażony na maśle. Podawany przez szefów kuchni najczęściej z plasterkiem cytryny.

Wiedeń-Schwechat – Jest to największy port lotniczy w państwie oddalony od stolicy o niecałe 18 kilometrów. Obsługuje około 20 milionów pasażerów rocznie. Posiada trzy drogi startowe, z których korzystają tysiące samolotów wszystkich międzynarodowych linii lotniczych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam protection by WP Captcha-Free

X