Amerykańskie linie lotnicze Virgin America kuszą pasażerów

by admin on November 21, 2011

Kolejna linia lotnicza zdecydowała się na wdrożenie na pokładach swych maszyn platformy stworzonej przez innego przewoźnika, mianowicie niemiecką Lufthansę. Linie lotnicze Virgin America pod koniec przyszłego roku chcą by już za pod koniec przyszłego roku elementy pakietu BoardConnect były dostępne w większości ich samolotów, dla pasażerów oznacza to możliwość korzystania z monitorów HD, znajdujących się w zagłówkach foteli czy bezprzewodowego Internetu.

Virgin America

System BoardConnect jest platformą rozrywkową, której celem jest uprzyjemnienie pasażerom czasu podróży. Już za rok samoloty linii lotniczych Virgin America będą posiadać nową generację Red. Na dzień dzisiejszy wszystko jest w fazie projektów, dlatego nieznana jest dokładna specyfikacja platformy Red. Jedno wiadomo na pewno, w fotelach zamontowane zostaną dotykowe ekrany o rozdzielczości HD, oraz rozbudowana zostanie sieć Wi-Fi, dzięki czemu każdy pasażer będzie mógł podłączyć własny telefon, tablet czy laptop. Każde siedzenie ma mieć własny kontroler z pełną klawiaturą QWERTY, który przeznaczony będzie do nawigacji w katalogu multimediów oraz do gier komputerowych.

Na dzień dzisiejszy w platformie Red dostępne są gry, dane dotyczące lotu, filmy na żądanie, a nawet muzyka na żywo. W nowym systemie pasażerowie będą mogli dodatkowo zamawiać posiłek czy dokonać zakupów w specjalnym sklepie, a produkty odebrać na lotnisku. System z pewnością zdobędzie wielu zwolenników.

Virgin America to amerykańska tania linia lotnicza powstała w 2007 roku, pierwszy lot wykonany był pomiędzy San Francisco a Nowym Jorkiem. Najbardziej popularnym połączeniem wśród pasażerów jest to łączące Los Angeles, a Nowym Jorkiem. Flota amerykańskiego przewoźnika składa się z 14 samolotów, dwa Airbusy A319 mieszcząca 118 pasażerów oraz czternaście maszyn typu A320, gdzie na pokład zabieranych jest 146 pasażerów ( ośmiu w klasie biznes i 138 w klasie ekonomicznej ) Spółka jest na etapie oczekiwania na 10 kolejnych maszyn, które zamówiła u producenta Airbus. cztery maszyny pierwszego typu oraz sześć maszyn drugiego. Pierwsza klasa linii lotniczej Virgin America cieszy się dużym uznaniem, fotele mają monitory, funkcje masażu, a klienci otrzymują dostęp do bezpłatnej telewizji satelitarnej.

Comments are closed.

X