Bilety lotnicze do Mediolanu

by admin on November 18, 2014

Mediolan należy do miast wielkiej czwórki mody i zakupów, obok Nowego Jorku, Paryża i Londynu. Spodoba się nie tylko fanom galerii ale także wielbicielom zabytków i sztuki. Słynna na całym świecie dzielnica mody znajduje się pomiędzy Piaza Duomo, Piazza Cavour i Piazza San Babila. Można znaleźć tutaj sklepy i najekskluzywniejsze marki świata. 17 lutego, każdego roku rozpoczyna się tutaj fashion week, podczas niego dokonana jest prezentacja najnowszej kolekcji na kolejną zimę. Symbolem bogactwa i elegancji jest XIX – wieczna Galeria Vittorio Emanuele II. Miłośnicy sztuki z pewnością nie będą rozczarowani XIV wieczną katedrą w Mediolanie, która znajduje się na drugim miejscu po Bazylice świętego Piotra w Rzymie. Spędzając wczasy w Mediolanie nie możemy zapomnieć o zabytkowym fresku Leonarda da Vinci- Ostatnia wieczerza. Melomani także powinni kupić bilety lotnicze do Mediolanu aby usłyszeć najsłynniejszą operę włoską La Scala. Opera mieści ponad 3600 osób, a nazwa opery pochodzi od fundatorki- księżnej Beatrycze.

mediolan

Mediolan- tanie linie lotniczego

Mediolan jest przepięknym miejscem do zwiedzania i odpoczynku, zarówno na dłuższy urlop jak i krótki weekend. Do zwiedzania dodatkowo zachęcają niskie ceny przelotów w tanich liniach lotniczych. Głównie do Mediolanu lata Ryanair, a właściwie oferuje przeloty do portu lotniczego Bergamo. Bergamo jest bajecznym przedsionkiem Mediolanu, o którym wielu turystów zapomina. Jednak planując wczasy w Mediolanie, możemy zwiedzić także Bergamo. Podróżując Ryanairem musimy liczyć się z wszystkimi rzeczami, które cechują linie low cost. Najlepiej podróżować tylko z bagażem podręcznym, który jest w cenie biletu. Ryanair zaoferował drugi bagaż podręczny w tej samej cenie. Ponadto warto odprawiać się samemu przez internet, w porcie lotniczym jest to dodatkowo płatne. Ryanair ma także autobusy, które dowożą pasażerów do centrum miasta lub hotelu.

mediolan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam protection by WP Captcha-Free

X