Mniej odkrywców tajemnic faraonów

by admin on August 28, 2014

Egipt do niedawna był numerem jeden na liście wakacyjnych kierunków. Spadł z tej pozycji dwa sezony temu w wyniku zagrażającej turystom sytuacji politycznej. Władze Egiptu zaostrzyły dla ich bezpieczeństwa środki, turystów strzegą uzbrojeni żołnierze. Pełno ich w kurortach, a konwoje wojskowe towarzyszą im również w podróżach do atrakcyjnych turystycznie miejsc kraju. Sytuacja faktycznie zniechęca do przyjazdu na urlop w te strony, mimo tego turystyka w tym kraju nie umarła. Zdecydowanym na Egipt turystom zaleca się nie poruszanie po kraju wynajętym samochodem.

Egipt

Bez ryzyka nie ma zabawy

Polscy turyści byli w czołówce odwiedzających Egipt, wielu z nas powracało też do niego co roku. Dziś swoje upodobania wakacyjne przenieśliśmy na: Turcję, Tunezję i Chorwację. Jednak mimo ostrzeżeń MSZ, chętnych wyjeżdżających do kraju Faraonów nie brakuje. Faktem jest, że przyjeżdżając do Egiptu na własną rękę, możemy w nim za naprawdę niewielkie pieniądze spędzić swój wymarzony urlop, nawet wliczając do wyjazdu koszt podróży samolotem. W porcie lotniczym Kairu ląduje większość regularnych linii lotniczych, m.in. z Warszawy PLL LOT. Dzięki prowadzonej przez przewoźnika promocji „Szalona środa” można upolować naprawdę niedrogie bilety również i do egipskiej stolicy. Rejs z Warszawy do Kairu trwa ok. 3 godziny. Niestety zarówno Ryanair, jak i WizzAir, ani żadna inna tania linia lotnicza nie obsługuje z Polski tras w kierunku Egiptu. Alternatywą dostania się do kraju piramid są loty czarterowe. Koszt podróży nimi zależy od czasu i terminu jaki do wylotu pozostał. Bywa, że niewykorzystane w samolotach czarterowych miejsca biura podróży odstępują turystom indywidualnym.

Egipt, wakacje pełne wrażeń

Egipt jest zadziwiającym krajem i tak naprawdę nie dziwne, że od lat ma swych wiernych fanów, których zainteresowanie nim nie słabnie. Urzekają nas w nim pozostałości po dawnym królestwie faraonów, jak magnes przyciągają nas majestatyczne piramidy, każdy z nas chce je zobaczyć i zrobić sobie z nimi w tle zdjęcia, bo bez tego po powrocie do domu nie ma się co chwalić znajomym pobytem w Egipcie. Ten kraj to również bajeczne widoki, hotele niczym z baśni tysiąca i jednej nocy, plaże z mięciutko-żółtym paskiem, cudowne morze, wspaniałe głębiny, a w nich cudowne rafy koralowe, jakich nigdzie indziej na świecie nie ma. Dla amatorów historii atrakcją będzie odwiedzanie starożytnych miast i poznawanie niesamowitych budowli, warto zajrzeć do Muzeum Egipskiego w Kairze, zobaczyć największe muzeum świata pod gołym niebem czyli Luksor z ruinami świątyń w Karnaku, Muzea Luksorskie, Świątynię Luksorską, Dolinę Królów. Egipt to także pustynia, wielbłądy, jazda na kładach, piękne oazy, ciekawa kultura i cały wachlarz innych wakacyjnych atrakcji. Urlop tu to nie tylko relaks, ale i niezapomniana przygoda. Z pewnością nie jest to miejsce, w którym będziemy mieli czas bądź okazję na nudę.

 

 

Szukaj podobnych stron tu: Katalog stron internetowych i tu: Katalog stron

Sklep komputerowy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam protection by WP Captcha-Free

X