Najpopularniejsze destynacje Polaków

by admin on June 25, 2014

LondynRozpoczął się kolejny sezon letnich urlopów, wyjazdów na wakacje i wczasy. Jakich wyborów dokonali Polacy? Gdzie lubią latać i gdzie latają najczęściej? Jak prezentuje się średni koszt biletu i czy faktycznie latamy tam, gdzie lata się najtaniej? Zanim poznamy dane z lata 2013 a sezon na dobre się rozkręci warto zerknąć na raport dotyczący poprzedniego sezonu. Tanie loty kuszą już od kilku lat, więc ich popularność nie powinna już nikogo dziwić. Przyjrzyjmy się bliżej wynikom badania przeprowadzonego przez jeden z portali turystycznych.

Niekwestionowanym liderem zestawienia i miastem wybieranym przez Polaków najczęściej jes Londyn! Sumarycznie, to właśnie do stolicy Wielkiej Brytanii wykonaliśmy aż 9% wszystkich lotów z Polski. Wyobraźcie sobie, że prawie co 10 osobę spotkaną na ulicy moglibyśmy spotkać wybierając się na wycieczkę do kraju herbaty i Big Bena! Szacuje się, że średni koszt biletu na tej trasie wyniósł niewiele ponad 542 zł. Warto zapamiętać, że ten uśredniony koszt obejmuje regularne oraz tanie loty. Drugie miejsce – ex aequo zajęły europejski Paryż (Francja) oraz północnoamerykańskie Toronto (Kanada). I jedna i druga destynacja stanowiły około 5,5% wszystkich lotów wykonanych z Polski. Różnica w cenie biletu jest ogromna – w przypadku pierwszej stolicy jest to 658 zł, a w przypadku Toronto, prawie 2920 zł. Różnica to więc ponad 2200 zł! Jak widać wysoki koszt biletu lotniczego nie zniechęcił naszych rodaków do zagranicznych wojaży.

Miejsce trzecie, a więc ostatnie na podium należy do Wielkiego Jabłka, czyli Nowego Jorku (USA). Popularność tego portu przeznaczenia nie zaskakuje, ponieważ rokrocznie utrzymuje się ono na wysokiej, popularnej pozycji. Średni koszt biletu do NY to 2587 zł. Tuż za podium znalazło się brazylijskie Sao Paulo, które wybrało 3,5% osób. Jest to jednocześnie połączenie najdroższe z całej pierwszej 10, średni koszt biletu oscylował bowiem w kwocie 5727 złotych.

Miejsce piąte zajęły ex aequo 4 europejskie miasta: Barcelona (Hiszpania), Rzym (Włochy), Madryt (Hiszpania) oraz nasza rodzima Warszawa. Niestety okazuje się, że z tej czwórki najdroższe okazały się bilety do naszej stolicy – 1044 zł, kolejnym jest Madryt – 953zł, Barcelona – 792 zł oraz Rzym – 557 zł. Udział każdej z tych destynacji w całościowym ruchu lotniczym to 3%.

Miejsce szóste to Lizbona i Bangkok z 2,5% udziału. Podobno coraz bardziej popularna staje się nauka języka portugalskiego, no i Azja coraz bardziej kusi swoim niesamowitym klimatem. Ceny? Lizbona: 1090 zł, a Bangkok 2813. Tuż za Lizboną i Bangkokiem uplasowały się: Gdańsk, Wenecja (Włochy) oraz Frankfurt (Niemcy). Ten ostatni szczególnie popularny jest jako miejsce śródlądowania lub port przesiadkowy. Jeśli chodzi o koszt przelotu, najdroższe okazują się Niemcy – 1003 zł. Za nim o połowę tańsze Gdańsk i Wenecja – kolejno 581 zł oraz 545 zł. Może faktycznie zamiast wybierać się do Frankfurtu lepiej jest zobaczyć polskie morze i spacer plażą?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam protection by WP Captcha-Free

X