Niestandardowe lotniska

by admin on October 21, 2014

Stałym elementem większości zagranicznych wyjazdów jest oczekiwanie na lotnisku. Każdy, komu przyszło czekać na opóźniony samolot, wie, jak ten czas może się dłużyc. Ciężko też o jakiekolwiek urozmaicenia. Porty lotnicze służą przecież innym celom niż rozrywka.

singapur

Niektórym lotniska kojarzą się głównie z wielką płytą betonu. Niekoniecznie tak musi być. Istnieją na świecie porty lotnicze, które mogą zachwycać swoja architekturą i wyglądem. Należy do nich na pewno zaliczyć Gibraltar International Airport. Wyjątkowość tego obiektu polega na tym, że pas startowy wcina się na sporej długości w morze, a samo lotnisko przecięte jest biegnącą tu ulicą zamykaną na czas przylotów i odlotów.

W Singapurze natomiast znajduje się lotnisko, którego projektanci pomyśleli o żmudnym czasie oczekiwania na samolot i zaserwowali podróżnym niezwykłą rozrywkę. W hallu zbudowano wysoką na kilka pięter i szeroką na 300 metrów ścianę bujnej roślinności. Można tu znaleźć również dwupiętrową motylarnię, Ogród Kaktusowy oraz Ogród Paproci. Co więcej, każdy, kto wyda na lotnisku więcej niż 10 dolarów, może skorzystać z ogromnej zjeżdżalni.

Korea Południowa również cieszy się jednym z najbardziej lubianych portów lotniczych na świecie. Seul Incheon oferuje podróżnym pole golfowe, lodowisko, kasyno, nowoczesne SPA, a nawet pokoje do snu.

Drugim co do wielkości lotniskiem na świecie jest międzynarodowy port lotniczy w Pekinie. Obsługuje on rocznie około 80 milionów pasażerów. Ponadto jest to jedna z największych i najbardziej niepowtarzalnych budowli na świecie. Duża część budynku jest zupełnie przeszklona, a dach został uformowany na kształt ogromnego, smoczego grzbietu. Wnętrze lotniska zostało zaprojektowane tak, aby pokazywało kulturę dawnych Chin. Są tu zatem piękne kolumny oraz liczne złocenia. Na pasażerów czeka też szereg atrakcji m.in. ogrody będące replika letnich ogrodów pałacu pekińskiego.

Warto wspomnieć również o ultranowoczesnym lotnisku w Tokio. Co prawda obsługiwany jest tu głównie ruch krajowy, jednak słynie ono z najlepszej na świecie obsługi. Pasażerowie oczekujący na samolot mogą się tutaj wybrać do kliniki medycznej i dentystycznej, salonu fryzjerskiego lub salonu masażu. Do dyspozycji podróżnych oddano również pokoiki sypialniane, gdzie można w ciszy oczekiwać na podróż.

Jak widać porty lotnicze nie zawsze muszą być brzydkim, szarymi bryłami. Nie wszędzie tez pasażer czekający na podróż musi być zdany sam na siebie podczas przedłużającego się oczekiwania na samolot.

singapur

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam protection by WP Captcha-Free

X