Nietypowe odwiedziny na Okęciu

by admin on January 26, 2015

okęcieNa warszawskim porcie lotniczym pojawił się nietypowy samolot Hercules. Na pokładzie znalazło się 50 przedstawicieli taniego latania, którzy za przelot z Wielkiej Brytanii nie zapłacili ani grosza. Nie był to zwykły samolot, gdyż przewoził przestępców do różnych, europejskich więzień. Wcześniej poszukiwani byli sprowadzeni samolotami Casa. Obecnie zmieniono maszynę na bardziej ekonomiczną i ekologiczną. Samolot może zabrać nawet 92 osoby.

Komunikacja lotnicza

Nie tylko w obszarze więziennym, transport lotniczy jest bardzo pomocny. Jednak w ciągu ostatnich lat zauważyliśmy znaczny wzrost inwestycji w polskie porty lotnicze. Praktycznie każde większe miasto posiada swój własny port lotniczym. W ostatnich latach aktywowano lotnisko w Lublinie a także otworzono kolejny port lotniczy w Warszawie. Wiele lotnisk regionalnych doczekało się modernizacji i remontu. Mowa tu o lotnisku w Łodzi, Poznaniu. Rzeszowie. Duży wpływ na rozwój lotnisk miały tanie linie lotnicze. Ryanair, wizz air, air berlin czy easy jet to przewoźnicy, którzy bardzo dobrze zadomowili się w naszym kraju. Tanie loty oferują coraz to więcej połączeń a bilety lotnicze możemy kupić nawet za kilka złotych. Szczególnie, nowy port lotniczy w Modlinie, to lotnisko, które zostało oblężone przez linie ryanair. Początkowo funkcjonował tam także wizz air, jednak później przeniósł swoje samoloty na Okęcie. Z drugiej strony na wielu lotniskach widać coraz to nowe maszyny regularnych linii lotniczych. W ostatnich latach na Okęciu pojawiły się linie Emirates a także Quatar Airlines, które są nazywane gigantami znad Zatoki Perskiej.

Pomoc unii europejskiej

Środki z unii europejskiej to jeden ze źródeł finansowych, z których mogą korzystać porty lotnicze. Jednak obecnie środki unijne mają być przeznaczone na inną gałąź transportu. Lotniska chcą radzić sobie same, dlatego inwestują w rozwój aby zachęcić większą ilość turystów. Między innymi port lotniczy w Modlinie chce budować hotel, który ma przyciągnąć i zatrzymać w Warszawie jeszcze większą ilość podróżnych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam protection by WP Captcha-Free

X