Norwegian rozpoczyna ekspansję Europy

by admin on December 5, 2011

Norweskie tanie linie lotnicze Norwegian oficjalnie potwierdziły, że ich kolejna baza operacyjna powstanie w porcie lotniczym Torp w Norwegii. Torp znajduje się 110 km na południe od Oslo. Co istotne z centrum stolicy kursują bezpośrednie autobusy do lotniska Torp. Pierwsze połączenie wykonane zostanie już pod koniec marca 2012 r, kiedy w systemie rezerwacji przewoźnika pojawi się letni rozkład lotów. Norweski przewoźnik uruchomi osiem nowych destynacji, odtąd Norwedzy będą mogli bez przesiadek polecieć do Bergen, Trondheim, Berlina, Las Palmas, Palma de Mallorca, Antalyi oraz Nicei. Wraz z obecnymi dwoma połączeniami do Alicante oraz Malagi będzie to w sumie 10 połączeń Norwegian realizowanych z Torp. Początkowo przewoźnik zbazuje w tym porcie tylko jeden samolot Boeing 737-800. Najwięcej lotów z portu lotniczego Sandefjord Torp na różnorodnych trasach wykonuje obecnie Wideroe, oraz tanie linie lotnicze Ryanair i Wizz Air.

Norwegian

To nie jedyna nowość w szeregach norweskie przewoźnika, na wiosnę przyszłego roku Norwegian doceniając polski rynek uruchomi dwa nowe połączenia z naszego kraju, Pierwsze z nich na trasie Kraków – Sztokholm, drugie zaś ze Szczecina do Kopenhagi.

Rejsy ze Szczecina do Kopenhagi oraz na trasie z Krakowa do Sztokholmu odbywać się będą trzy razy w tygodniu, w każdy poniedziałek, środę i piątek. Dla szczecińskiego portu lotniczego w Goleniowie to drugie połączenie obsługiwane przez norweską linię lotniczą.

Polska nie jest jednak jedynym krajem, z którego przewoźnik rozpocznie loty w marcu 2012 roku. Wśród nich znajdą się również Dania, Finlandia, Norwegia i Szwecja, w sumie 34 nowe trasy m.in. ze Sztokholmu do Amsterdamu, Rygi czy na Corfu, z Kopenhagi do Bratysławy, Milanu czy Belgradu. Dzięki ekspansji liczba połączeń skandynawskiego przewoźnika wzrośnie do 297. Bilety na wszystkie nowe trasy znajdą się w sprzedaży na stronach internetowych Norwegianu od środy 23 listopada 2011 r.

Tania linia lotnicza Norwegian od początku tego roku radzi sobie bardzo dobrze, bowiem w pierwszej połowie tego roku w okresie od stycznia do lipca 2011 r. przewiózł w sumie 15 mln pasażerów, co daje wynik o 21 % lepszy niż w analogicznym okresie 2010 r. Rekord padł również pod względem współczynnika wykorzystania miejsc w samolocie.

Comments are closed.

X