Połączenia do Tokio będą realizowane bez Boeinga 787 Dremaliner

by admin on December 19, 2011

Polski przewoźnik chce wznowić rejsy do Pekinu jeszcze przed dostarczeniem przez Boeing samolotu 787 Dreamliner. Mimo iż z ust przedstawiciela firmy padła data kwietnia 2012 roku, nic nie jest pewne i przewoźnik wciąż czeka na oficjalne informacje. Michał Piróg, prezes LOT-u ma nadzieję, że jeszcze w tym miesiącu producent maszyn przyśle pismo z konkretną datą. Przewoźnik liczy na to, że liniowiec marzeń dotrze do Polski w drugiej połowie 2012 roku. Oznacza to kolejne opóźnienie w dostawie upragnionego Dreamlinera.

Tokio

Bez względu na termin dostawy Polska Linia Lotnicza LOT chce już w przyszłym roku otworzyć połączenia do Pekinu, natomiast tuż po pojawieniu się w Polsce Boeinga 787 przewoźnik otworzy kolejne połączenie dalekiego zasięgu, tym razem do Tokio, jeśli zaś po raz kolejny wszystko się opóźni, wtedy nowych tras nie będzie.

Termin uruchomienia połączenia do stolicy Chin uzależniony jest od pozwoleń, chodzi o pozwolenie przelotu nad Syberią. Inauguracja rejsów planowana jest na marzec przyszłego roku, LOT założył sobie trzymiesięczny margines czasowy, wiadomo przecież, że aby loty mogły dojść do skutku muszą zostać sprzedane bilety lotnicze. Polski rząd wciąż jednak prowadzi negocjacje ze stroną rosyjską w sprawie zgody na przeloty nad Syberią. Rozmowy nie należą do prostych, czego można się było spodziewać. Po raz ostatni polski przewoźnik latał do Pekinu w 2008 r., ale zawiesił to połączenie. Siatka połączeń linii lotniczych LOT ma obejmować rejsy do Pekinu trzy razy w tygodniu. Początkowo loty obsługiwane będą przez Boeinga 767, później zastąpi go Boeing 787 Dreamliner. W tym celu przewoźnik rozważa optymalizację niektórych połączeń, na których lata obecnie taka maszyna lub leasing dodatkowego samolotu. Prezes PLL LOT Marcin Piróg oświadczył niedawno, że spółka w ramach modernizacji swej floty planowane jest m.in. zwiększenie liczby brazylijskich samolotów pasażerskich Embraer 175 oraz 195.

Połączenie na wschód z pewnością pozwoli przewoźnikowi utrzymać tytuł najlepszej linii lotniczej Europy Środkowo-Wschodniej, który niedawno został przyznany mu przez pasażerów. Pasażerów z pewnością ucieszy również fakt, że w ostatnim czasie przewoźnik poprawił swoją punktualność z 79 procent do 83 procent.

Comments are closed.

X