Preferencje turystyczne Polaków

by admin on June 19, 2012

Wielka BrytaniaChoć każdego roku biura podróży mają nadzieję, że zmienią kierunki wybierane przez polskich turystów i namawiają ich na kupno biletów lotniczych do regionów wschodnich, czy północnych, w rzeczywistości nic się nie zmienia. Nowy rok nie przynosi zaskakujących zmian, jeśli chodzi o najczęściej obierane przez polskich podróżnych cele wypraw lotniczych. Pośród podróżnych wciąż największym zainteresowaniem, szczególnie w okresie letnim cieszy się Wielka Brytania na czele z Londyn.

Pierwsze miejsce w przypadku największej liczby lotów odbywanych przez linie lotnicze od lat należy w Polsce do mieszkańców Warszawy i okolic, nic w tym dziwnego, w stolicy kraju znajduje się przecież największy port lotniczy. 2011 rok to aż 5 procent rezerwacji na rejsy z Warszawy do Londynu. Królewskie miasto było także najbardziej popularne w przypadku lotnisk w Krakowie, Katowicach, Gdańsku i Poznaniu. Bilety lotnicze do Londynu w zależności od miasta były dostępne w cenie 620 do 1000 złotych.

Jedną z bardziej obleganych destynacji był również Paryż. Podróż do miasta zakochanych wybrało 3 procent pasażerów warszawskiego Okęcia. Jeśli chodzi o miasta z których następował start, to drugie miejsce zajmuje u nas Kraków. Turystów nie odstraszyły nawet dość drogie bilet, średni koszt przelotu w dwie strony wahał się od 800 do 1200 złotych.

Co istotne, mimo iż co raz częściej słyszy się, że regularne linie lotnicze oferują dużo tańsze bilety lotnicze, to i tak przewoźnicy nisko-kosztowi wciąż cieszą się dużym zaufanie wśród klientów, czego dowodem jest fakt, że 60 procent wszystkich rezerwacji w 2011 roku spowiły właśnie te na tanie linie lotnicze.

Podobnie jak w latach poprzednich tak i w roku 2011 najwięcej rezerwacji dotyczyło jednego lub dwóch miejsc w samolocie. Co ciekawe, znaczący udział we wszystkich rezerwacjach miały loty tylko w jedną stronę. Czterech na dziesięciu pasażerów kupowało bilet w jedną stronę. Oznacza to, że wielu turystów samodzielnie planuje swoje podróże i ceni sobie przede wszystkim możliwość elastycznego rezerwowania biletów lotniczych, każdy chce bowiem mieć wpływ na to jakimi liniami będzie podróżował, kiedy następuje wylot oraz jak długi i którędy trwa lot. Ważne jest również to jakie w danej chwili dostępne są promocję czy zniżki.

Comments are closed.

X