Priorytetowe kierunki na 2013

by admin on March 12, 2013

AzjaOd kilka lat rośnie tendencja podróży zagranicznych. Głównie jest to spowodowane wieloma liniami lotniczymi a także licznymi promocjami i korzystnymi okazjami. W ostatnim czasie zauważono, że coraz więcej osób decyduje się nawet na kilku dniowe wypady. W roku 2012 na krótki wypad do europejskiej stolicy zdecydowało się o 20 procent więcej osób, niż w latach ubiegłych. Głównie popularnością cieszą się bilety lotnicze do Paryża, a także Barcelony, Rzymu i tanie loty do Londynu. Jeśli chodzi o dłuższe wczasy na prowadzenie znacznie wyszedł Półwysep Bałkański. Niegdyś turyści udawali się tam drogą lądową. W zeszłym roku jednak z portu lotniczego w Poznaniu do Dubrownika ruszyła Lufthansa. Z lotniska w Gdańsku loty do Rijeki oferuje także Lot. Ciekawą ofertę przedstawia także Eurolot. Chorwacja jest obecnie na pierwszych pozycjach, jeśli chodzi o wczasy zagraniczne. Sam Dubrownik został uznany jako jedno z najciekawszych średniowiecznych miast.

Wczasy w Azji

Wielu polskich turystów decyduje się także na wczasy na kontynencie azjatyckim. Przede wszystkim kierują się do Chin, Indii czy Tajlandii. Według prognoz w najbliższym czasie duża popularnością będzie cieszył się Wietnam a także Birma. Coraz częściej interesujemy się tamtejsza kultura, religią i tradycją. Ponadto do podroży zachęca nas sporo nowych połączeń i linii lotniczych. Do tej pory do Azji głównie latał Lot. Od tego roku do warszawskiego portu lotniczego weszły linie Emirates a także Quatar Airlines. Do tej pory głównie latano do Azji w celach biznesowych, obecnie jednak ulega to zmianie. Linie lotnicze Emirates w związku z wejściem na polski rynek lotniczy zaoferowały sporo ciekawych promocji, a nawet sześciodniowe obniżki cen.

Przeloty krajowe i europejskie

Dzięki ofercie linii Eurolot bardzo często przemieszczamy się po Polsce samolotami. Wielokrotnie takie oferty są korzystniejsze niż droga lądowa. Eurolot zaoferował ostatnio połączenia do Zakopanego a także nad morze. Jest to bardzo ciekawa oferta, szczególnie w okresie wiosennym i letnim. Oczywiście nadal Polacy nie zaprzestają podróżowania po Europie. Bardzo dużą popularnością cieszą się bilety lotnicze do Hiszpanii. Do podróży po Europie zachęcają tanie linie lotnicze. Easy jet oferuje tanie loty na wyspy brytyjskie. Ryanair i wizz air to mistrzowie promocji. Węgierski przewoźnik zachęca do odwiedzania Norwegii, otwierając połączenie Katowice – Bergen. Ryanair otwiera od wiosny drugą bazę w Polsce, w porcie lotniczym Kraków Balice. Wraz z nią otwiera sześć nowych kierunków w promocyjnych cenach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam protection by WP Captcha-Free

X