Tanie latanie – co kryje się pod tą nazwą?

by admin on April 29, 2013

Tanie latanieNiskie ceny za bilety lotnicze sprawiają, że rezygnujemy z usług przewoźników PKP czy PKS i wybieramy podróże samolotem. Tanie latanie wykończyło także wiele regularnych linii. Przede wszystkim pasażerowie rezygnują z wygody a nastawiają się na niską cenę. Ponadto przewoźnicy low cost coraz częściej oferują dalsze kierunki i dalekosiężne desygnacje. Jednak niska cena biletu lotniczego nie zawsze gwarantuje dobrą jakość usług. Wręcz przeciwnie, często niska cena za bilet nie równa się niskiej cenie za podróż. Ponadto linie często ukrywają dodatkowe opłaty.

Za co zapłacimy w tanich liniach lotniczych?

Kupując bilety o regularnych przewoźników, z pewnością wydamy więcej niż wśród przedstawicieli taniego latania. Jednak jest to koszt kompletny. Przewoźnicy typu Ryanair i wizz air podają cenę samego biletu. Dosyć poważnym problemem jest koszt bagażu. W liniach wizz air oscyluje on w kwocie około 130 złotych. W bardzo wysokich cenach można dokupić bagaż podczas odprawy. W liniach Ryanair jest to cena około 380 złotych. Pasażerowie we własnym zakresie muszą także drukować karty pokładowe. Kto tego nie zrobi, także będzie mieć problem w porcie lotniczym, gdyż na lotnisku będzie wymagana dodatkowa opłata. Wielu pasażerów, którzy korzystali z przewoźników low cost mają ponadto spore problemy z bagażami, które często dolatują po upływie paru dni. Taka sytuacja spotkała pasażerów lecących z Katowic i Poznania do Bergen. Lot miał miejsce w niedzielę. Natomiast bagaże zostały dostarczone pasażerom dopiero w czwartek. Zdarzały się także pomyłki a także niekompletne dostarczenie walizek. Wizz air zmniejszył także bagaż podręczny, a dodatkowy jest płatny. Poza tym siedzenie w pierwszych rzędach tej linii kosztuje każdego pasażera po 10 euro.

Tanie latanie, niska jakość usług

Sugerując się niską ceną za bilety lotnicze musimy mieć świadomość, ze cena przekłada się na bardzo niską jakość usług. Przede wszystkim miejsca są nienumerowane, a wchodząc jako jedni z ostatni do samolotu możemy spodziewać się braku miejsc obok siebie. Przewoźnicy low cost kierują się zasadą dużo i tanio, dlatego pasażerowie nie mają zbyt dużo miejsca. Na pokładach samolotów możemy skorzystać ze skromnego bufetu z kanapkami i słodyczami. Regularne linie lotnicze oferują natomiast posiłek lub deser w cenie biletu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam protection by WP Captcha-Free

X