Tanie linie lotnicze w Polsce

by admin on December 11, 2012

Niskobudżetowi przewoźnicy lotniczy są tymi, którzy serwują usługi przewozowe z zakresu lotnictwa pasażerskiego, oferując swoim klientom przystępniejsze w cenie, niż to robią tradycyjne linie lotnicze, tanie bilety lotnicze. Jest to główny atut popularności tych linii w świecie.

Lotnisko Kraków

Skąd takie możliwości

Cieszące się sympatią u pasażerów niższe koszty przewozu możliwe do osiągnięcia są przede wszystkim dzięki obniżeniu kosztów obsługi lotu, co jest realne jedynie wykorzystując tańsze w obsłudze porty lotnicze. Wadą ich najczęściej jest usytuowanie w sporej odległości od docelowego miasta. Chcąc korzystać z niższych kosztów przelotów tanimi liniami lotniczymi, niskobudżetowi przewoźnicy musieli zrezygnować z wielu usług, za które to płacimy już w bilecie lotniczym podróżując tradycyjnymi liniami. Tak więc zyskujemy u tanich linii lotniczych niskie przeloty, ale nie mamy dostępu do bezpłatnych posiłków i napojów na pokładzie, do gazet i radia, a także do większej ilości bagażu i pełnej jego obsługi. Skrócony jest również czas pobytu na lotnisku.

Na tanim pokładzie z tanimi biletami

Flota tanich linii lotniczych jest ujednolicona. Charakteryzują ją mniejsze odstępy między rzędami foteli i zagęszczona liczba miejsc siedzących. Liczba członków personelu pokładowego niskobudżetowego przewoźnika zredukowana jest do wymaganego przepisami, niezbędnego minimum. Bilety lotnicze na tanie latanie rezerwować możne głównie telefonicznie bądź przez Internet. Taka ich dystrybucja także znacząco przekłada się obniżenie kosztów przelotu. Pod tym względem tanie linie lotnicze, jako pierwsze w branży lotniczej, wprowadziły bezpośrednią sprzedaż biletów na wielką skalę. Najczęściej oferuje ich dwa rodzaje: tańsze, które po zakupie, w wypadku spóźnienia się na samolot, nie podlegają jakimkolwiek zmianom przebudowania i droższe z możliwością zwrotu.

Strategie i rentowność

Przewoźnicy niskokosztowi do tego stopnia czynnie wykorzystują strategię różnicowania cen biletów lotniczych, że niektórzy zmieniają je nawet kilkakrotnie w ciągu jednego dnia. Im mniej dni do wylotu, tym ich bilety są droższe, nie drożeją jednak jednostajnie. Oczywiście w poprzedzających wylot ostatnich tygodniach zdarzają się być udostępniane przez przewoźników, atrakcyjne, ale krótkotrwałe obniżki cen. Tego typu starania związane są ze sprzedażą jak największej liczby jeszcze dostępnych miejsc na pokładzie samolotu. W porównaniu do regularnych przewoźników, sukcesem tanich linii lotniczych, jest obniżenie do 60 proc. kosztów działalności.

Niskokosztowe w Polsce

Najwięcej ich obsługuje Lotnisko Kraków, lądują na nim: brytyjski easyJet i Jet2.com, niemiecki Germanwings, norweski Norwegian i irlandzki Ryanair. Ryanair i Wizz Air okupuje porty lotnicze: Katowice, Gdańsk, Wrocław, Modlin, Poznań, Łódź, Lublin i Szczecin, ten ostatni oblatuje jeszcze Norwegian. A Rzeszów i Bydgoszcz należą tylko do Ryanaira. Wszystkie serwują z naszego kraju tanie loty do atrakcyjnych europejskich miast.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam protection by WP Captcha-Free

X