Tanie loty – czy to możliwe?

by admin on August 27, 2013

Tanie lotyOkres wakacyjny i sezon urlopowy to czas kiedy linie lotnicze wciąż kuszą nas atrakcyjnymi ofertami. Bilety lotnicze po złotówce to oferta, która sprawia, że zaczynamy korzystać z oferowanych nam programów. Rezerwując bilety nie możemy skupić się tylko na samej cenie, gdyż istnieje szereg różnych opcji, które mogą okazać się płatne. Często pasażerowie dowiadują się kilka dni przed wyjazdem, że muszą uiścić jakieś opłaty, niestety nierzadko zdarza się, że już w porcie lotniczym czeka na nas kosztowna niespodzianka. Dokonując bukowania biletu lotniczego należy dokładnie wybrać regulamin, opcję ilości bagażu, a także ilość pasażerów w tym dzieci. Bagaż to kwestia dość skomplikowana, gdyż różne ceny oferują różne linie lotnicze. Wizz air wprowadził rozróżnienie dwóch bagaży podręcznych- płatnego i bezpłatnego, jednak oferuje większą ilość bagażu rejestrowanego- 32 kilogramy. Inne tanie linie lotnicze proponują pasażerom 20 kilogramów.

Tanie latanie – jak z tego skorzystać?

Aby skorzystać z naprawdę niskich cen, pasażerowie powinni ograniczyć się tylko do bezpłatnego bagażu podręcznego, a także skorzystać z odprawy on-line i samodzielnie wydrukować karty pokładowe. Bilety lotnicze w tanich lotach nie obejmują posiłków na pokładzie samolotów, ani także dodatkowych opcji typu dodatkowe miejsce na nogi czy miejsca w pierwszych rzędach samolotów. Podróżując Eurolotem możemy zabrać bagaż rejestrowany w cenie biletu lotniczego. Podczas kontroli w portach lotniczych bardzo skrupulatnie jest ważony bagaż, często pasażerowie muszą dokonać dopłaty za dodatkowe kilogramy co nie jest zbyt tanie.

Szybka ekspansja taniego latania

Tanie linie lotnicze w ostatnim czasie bardzo się rozwinęły. W Polsce przedstawiciele taniego latania mają bardzo duży wpływ na rozwój rynku lotniczego. Pasażerowie chętniej korzystają z ich usług, niż z regularnych przewoźników. Dlatego sporo linii lotniczych popadło w poważne kłopoty finansowe, podczas gdy linie wizz air czy ryanair wciąż otwierają nowe połączenia i oferują coraz wyższy poziom usług. Regularni przewoźnicy z kolei nie wstrzymują się z krytyką konkurencji. Linie Lufthansa, Air France oferują wyższe ceny za bilety lotnicze, jednak w cenie pasażerowie mają zapewniony bagaż rejestrowany, a także posiłki i napoje na pokładzie samolotów. Zaczynają także obniżać ceny za bilety lotnicze, przez co zaczyna przybywać im klientów. Pasażerowie podróżują coraz częściej i chętniej a głównym priorytetem dla wielu z nich jest atrakcyjna cena, dlatego walka na rynku lotniczym jest tak zacięta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam protection by WP Captcha-Free

X