Wakacje w perle Adriatyku

by admin on August 3, 2011

ChorwacjaPerłą Adriatyku nazywana jest Chorwacja, która turystycznie atrakcyjna była już za czasów jej przynależności do Jugosławii. Od lat jak magnez przyciąga rozsądnymi cenami, klimatem i pięknym krajobrazem. Biorąc pod uwagę wymienione atuty i dodając do tego architekturę oraz charakterystyczną dla basenu Morza Śródziemnego kulturę, przepełnioną słowiańską duszą, gościnnością, zapachami, smakiem i nostalgią, Chorwacja jest pięknym i wyjątkowym krajem, o którym nie da się i nie chce po poznaniu jej zapomnieć.

ChorwacjaŚwietnie się spełnią w Chorwacji miłośnicy aktywnego spędzania czasu. Oprócz kąpieli w ciepłych wodach Adriatyku, bardzo popularne stało się żeglowanie u wybrzeży kraju i nurkowanie w niesamowitych, zarejestrowanych i opisanych punktach do nurkowania. W tutejszych wodach pływa się między antycznymi łodziami, zamieszkałymi przez stada ryb wrakami okrętów wojennych, można podziwiać porośnięte koralami podziemne skały oraz morskie jaskinie. Wspaniała jest chorwacka lazurowa woda, liczne wyspy i wysepki oraz zatoki i zatoczki. Wybrzeże Chorwacji to przede wszystkim skały, kamienne plaże, żwirowe zatoczki i gdzieniegdzie piaszczyste plaże. Jej wyspy zaś zaliczane są do najbardziej nasłonecznionych miejsc naszego kontynentu.

Chorwacja to kraj bogactwa zabytków, w którym zabytkowe miasteczka przypominają bajkowe krajobrazy. Nie sposób wymienić wszystkie, najlepiej samemu je odkrywać. Warto w tym celu odwiedzić Dubrownik, Zadar, Split, Trogir i Porecu. Zachwycające są też miasta Varazdin, Medvedica, Trakoscan, Krapina, Ozalj, Otocac, Gospić. Dopełnieniem chorwackich atrakcji są wspaniałe restauracje winne, wycieczki nad Jeziora Plitwickie, do Słowenii do jaskini Postojna, rejsy na pirackich statkach, możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego, w tym rowerów i łodzi. Z wakacji w Chorwacji zadowoleni są wszyscy. To kraj, w którym każdy czuje się wspaniale i prawdziwie wypoczywa. Przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci, starszych i młodszych, bogatych oraz i dla tych mniej zamożnych, lubiących aktywny wypoczynek jak i pragnących spokoju, czy lenistwa. Oferuje turystom różnej kategorii hotele, kwatery prywatne, agroturystykę i campingi. Chorwacja dysponuje ośmioma międzynarodowymi lotniskami, m.in. w Zagrzebiu, Dubrowniku, Puli, Zadarze i Splicie. Linie lotnicze Lufthansa wykonuje z Polski do Chorwacji atrakcyjne na tle innych tanie loty.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam protection by WP Captcha-Free

X