Wakacje w Splicie – bajeczna Chorwacja

by admin on February 26, 2015

Kiedy Statki przybijają do brzegu w Splicie, przed oczami wyrasta jedno z najpiękniejszych miast podróżnych w Dalmacji. Jest ono drugą co do wielkości metropolią w Chorwacji. Wystarczy przejść przez jedną z bram miejskich, by przenieść się w czasy starożytne. Split posiada pałac, który został wpisany na światową listę dziedzictwa Unesco. Spacerując labiryntem dzisiejszych kamiennych uliczek, tak naprawdę wędrujemy po pałacowych korytarzach i pomieszczeniach. Niemal wszystkie prowadzą na dawny dziedziniec. Wokół stoją gotyckie i barokowe świątynie, świątynia Jowisza a także najstarsza na świecie katedra świętego Dujama. Leżąca niegdyś na skraju morza Starówka dziś oddziela promenada zwana Rivą. Warto także wejść na taras górującej nad miastem katedralnej dzwonnicy by podziwiać piękno Splitu.

split

Wczasy w Chorwacji

W Chorwacji wiele miejsc jest przepięknych do zobaczenia i zwiedzenia. Przede wszystkim Split, Dubrownik, a także wyspa Hvar. Chorwacja niegdyś nie była zbyt popularna z powodu różnej sytuacji politycznej, która odstraszała klientów. Jednak obecnie w dużej mierze utrzymuje się i rozwija z turystyki. Chorwacja zachwyca pięknem krajobrazów a także połączeniami gór z morzem. Można znaleźć tutaj zarówno kamieniste jak i piaszczyste plaże. Chorwacja to także wspaniałe miejsce do uprawiania sportów wodnych. Warto wybrać się na wycieczkę objazdową i zwiedzić kilak miejsc jednocześnie. Bardzo wiele wycieczek fakultatywnych odbywa się droga promową. Dzięki temu podczas jednych wczasów możemy zwiedzić wiele ciekawych, chorwackich miejsc. To, co przyciąga tutaj turystów to bezspornie kuchnia, tradycje i gościnność mieszkańców. W Chorwacji możemy naleźć wiele opcji tanich hoteli, jednak warto zainteresować się tym wcześniej. Chorwacja staje się coraz droższym krajem, z uwagi na rozwijającą się turystykę. Wiele osób wybiera się do tego kraju droga lądową, jednak zajmuje to o wiele więcej czasu niż przeloty czarterowe lub korzystanie z usług linii lotniczych.

split

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam protection by WP Captcha-Free

X