Wakacje w styczniu

by admin on January 8, 2013

WakacjeStyczniowy urlop to dla co raz większej liczby polaków doskonały termin by skorzystać ze słońca zarówno w najpiękniejszych kurortach austriackich Alp jak w egzotycznych częściach globu, gdzie nie natkną się na tłumy turystów co często ma miejsce w ścisłym sezonie. To również szansa na niedrogi wypoczynek – początek nowego roku to okres atrakcyjnych promocji zarówno w liniach lotniczych jak i w biurach podróży.

Zima w Egipcie – 30 stopni ciepła

Pierwszą ofertą godną polecenia jest Egipt szczególnie w środku zimy, gdy Polska zmaga się ze śniegiem i mrozem, tam znajdziemy gorące powietrze, wieczne słońce i ciepłą wodę w Morzu śródziemnym u wybrzeży Afryki. Piramidy, świątynie, tajemniczy Sfinks zimą są nawet bardziej atrakcyjne niż latem. Temperatura powietrza wynosi poniżej 30 stopni, a woda ma podobną temperaturę. tygodniowy pobyt np. w Hurghada możemy wykupić za około 1400 zł za osobę przy pobycie w trzygwiazdkowym hotelu. Wakacje w Egipcie w styczniu to świetny pomysł dla niskobudżetowych podróżników poszukujących lata w środku zimy.

Szaleństwo w Alpach

Propozycją dla narciarzy są Alpy, najwyższe góry Europy są królestwo zimy. Znajdziemy tam tysiące kilometrów doskonale przygotowanych nartostrad, ponadto rewelacyjna infrastruktura, wszystko to jest mekka miłośników białego szaleństwa z całego świata. Za bilet lotniczy w Alpy zapłacimy od około 737.12zł od osoby, za lot z Warszawy do Wiednia. Wakacje w Alpach to koszt minimum 600 złotych, jednak trzeba doliczyć do tego koszt posiłków i karnetów na wyciągi, a te kosztują wcale nie mało.

3 godziny do Barcelony

Od 320zł w obie strony można polecieć do Barcelony, oferta dotyczy końca stycznia, cena obejmuje opłaty transakcyjne oraz ubezpieczenie podróżne. W podróż z Krakowa do Barcelony zabiorą nas linie lotnicze Ryanair, przelot trwa 2 godz. 40 minut. Hiszpańska Barcelona to miasto, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, mnóstwo tu rozrywek i miejsc, a pogoda prawie zawsze jest piękna. Barcelona posiada tez ofertę dla miłośników zabytków oraz dzieł sztuki, czego przykładem jest Dzielnica Gotycka, ulica La Ribera pełna XIV-wiecznych bogatych kamienic czy Wioska Olimpijska. Wielu miłośników ma także Port Vell będący portem jachtowym i centrum rozrywki.

Zielony kontynent Australii

Jeżeli interesują nas dalekie podróże warto jest wybrać się do Australii. W środku polskiej zimy tam trafimy na środek lata i mnóstwo promieni słońca. Australia to kontynent, który łączy w sobie elementy egzotyczne i dobrze znane. Zachwycają ale również przerażają ogromne odległości i niestety ceny sporo wyższe niż u nas. Loty np. polskim LOT-em do Australii nie są tanie, jest to koszt około 4000 złotych za osobę, za podróż w dwie strony, ze wszystkimi opłatami. Jednak naprawdę warto, Wielka Rafa Barierowa, spotkanie oko w oko z kangurem albo dziobakiem, czy Opera w Sydney to z pewnością rzeczy, dla których warto pokonać pół świata i przez jakiś czas żyć do góry nogami. Australia zachwyci najbardziej wybrednych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam protection by WP Captcha-Free

X