Wczasy w Danii

by admin on May 23, 2012

Aarhus to drugie co do wielkości miasto Danii. Miasto położone jest na trasie szlaku gotyku Ceglanego. Początkowo miasto nosiło nazwę Aros, czyli ujście rzeki. Miasto posiada mnóstwo zabytków. Przede wszystkim warta uwagi jest Katedra, która jest największym kościołem w Danii. Turyści mogą wybrać się także na stare miasto do skansenu w którym widać ślady początku duńskiego budownictwa. Ciekawym obiektem jest także Muzeum przyrodnicze, a także Muzeum Miasta i Muzeum Sztuki. To miasto podobnie jak i inne obszary Danii posiada bardzo ciekawy klimat, dlatego wczasy w tym miejscu z pewnością będą niezapomniane.

Bilety lotnicze do Arthus możemy zakupić w Eurolocie. Ten przewoźnik wzmacnia Lot w połączeniach krajowych, ale dzięki kupnie nowych bombardierów otwiera nowe trasy zagraniczne. Loty do Aarhus będą realizowane z Gdańska już w cenie 99 złotych. Z Gdańska polecimy także do Amsterdamu, Bremy i Popradu. Eurolot oferuje także loty z portu lotniczego w Krakowie. Z Krakowa polecimy także do Hamburga, Florencji, Amsterdamu i Dubrownika. Z lotniska w Warszawie polecimy do Zadaru, Popradu i Heringsdorfu. Z Wrocławia oferuje loty do Lwowa, największego ośrodka kulturalnego na Ukrainie. Z okazji mistrzostw Euro 2012 Eurolot oferuje także połączenia między Gdańskiem a Poznaniem. Możliwe że to połączenie wejdzie na stałe do siatki przewoźnika. Podobnie było z Popradem. Słowacja była bardzo dobrą alternatywą dla narciarzy, gdyż ceny w Alpach są zbyt wygórowane. Poprad natomiast to ogromny ośrodek sportów zimowych. Jednak było tak wielu chętnych na ten kierunek, że Poprad wszedł na stałe do siatki połączeń także w czasie letnim.

Obniżenie cen w Eurolocie do 99 złotych za bilety lotnicze sprawiło, że nowa siatką połączeń zainteresowało się jeszcze więcej pasażerów. Lot przez nowe samoloty ma szansę stać się jedną z najmłodszych i najnowocześniejszych linii lotniczych pod względem wieku floty. Różne połączenia krajowe także sprawiają, że samoloty zaczynają wypierać transport lądowy, który jest coraz bardziej kosztowny i zabiera turystom zbyt dużo czasu.

arhus

Comments are closed.

X