Wczasy we Włoszech

by admin on February 19, 2013

Włochy to bardzo popularny kraj, w którym chętnie spędzamy wczasy. Dlatego bilety lotnicze do Rzymu czy Wenecji sprzedają się w mgnieniu oka. Kto jednak pragnie odpocząć z dala od zgiełku turystycznych metropolii mogą spędzić urlop w Emilia Roamana. Jest to bardzo ciekawy, włoski region, który słynie z wyśmienitej kuchni, wspaniałych win, festiwalu węgorzy, pięknych samochodów i wielu zabytków. To właśnie tutaj mają swoje początki najbardziej znane dania jak tortelinii czy lazania. Turyści powinni zacząć zwiedzanie od Rawenny. Koniecznie trzeba zobaczyć biznatyjskie mozaiki, które liczą sobie ponad półtorej tysiąca lat. Warto zwiedzić także starówkę, a także słynny wenecki plac Piazza del Popolo a także zwiedzić bazylikę świętego Apoloniusza. Na przepięknych wybrzeżach Punta Marina przebywają turyści, szczególnie fascynaci morskich kąpieli a także plażowania. W V wieku cesarz przeniósł tutaj stolicę imperium. Szczególnie dlatego, ze były tam podmokłe tereny, które pełniły funkcję obronną. Turysci w czasie wczasów powinni zafundować sobie podróż płaskodenna łódką wzdłuż wybrzeża. Ten teren jest przepiękny, a port w Cesanetico zaprojektowany przez Leonarda da Vinci, dodatkowo uświetnia ten obszar.

Włochy

Zwiedzanie Emilia Romana

Co roku w tym miejscu odbywa się festiwal węgorzy. Turyści i mieszkańcy biorą udział w ucztach, na których możemy zakosztować węgorzy marynowanych a także pieczonych i gotowanych. Nawet na deser goście otrzymują ciasta w kształcie ryb. Ten region słynie także z win. Największe winnice znajdują się w Bertinoro, inaczej nazywany balkonem Romanii. Natomiast niewielka miejscowość koło Modeny jest znana w całym świecie motoryzacyjnym. Koło fabryki Ferrari znajduje się muzeum, z modelami samochodów z 1947 roku. W Forlimpopoli znajduje się największa szkoła gotowania. W czasie kursu możemy dowiedzieć się o największych tajnikach włoskiej kuchni.

Bilety lotnicze do Włoch

Z portu lotniczego w Modlinie, z Poznania, Modlina i Krakowa możemy kupic bilety lotnicze do Bolonii. Tanie loty oferowane są przez Ryanair. Natomiast do Forli lata wizz air z Modlina i Katowic. Bilety lotnicze możemy kupić nawet w cenie stu złotych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam protection by WP Captcha-Free

X