Zmiany w rozkładach lotów w warszawskim porcie lotniczym

by admin on January 18, 2012

Port lotniczy OkęcieSezon zimowy sprawia, że przed wieloma liniami lotniczymi otwierają się nowe perspektywy. Zmiany w siatkach połączeń wpływają na zmiany w rozkładzie lotów portu lotniczych. W tym roku zauważono znaczny wzrost zainteresowania liniami lotniczymi. Lotnisko w Warszawie również zauważyło zwiększenie ilości obsługiwanych pasażerów.

Z Warszawy w zimie będzie można częściej latać do Rzeszowa i Popradu. Zostanie także zwiększona liczba przelotów do Helsinek, Frankfurtu czy Mediolanu. Wiele rejsów zostało także zlikwidowanych bądź zawieszonych do czasu powrotu siatki letniej.

Od 10 grudnia ruszał połączenie Warszawa – Poprad, dzięki temu pasażerowie będą mogli latać na narty. Poprad to przepiękna miejscowość usytuowana na Słowacji. Podróż będzie realizowana przez Eurolot. Linia lotnicza ponadto oferuje zniżki na hotele a także dogodny zakup karnetów narciarskich. Również polskie linie lotnicze będą latały trzy razy w tygodniu do Helsinek. Aż siedemnaście razy w tygodniu polecimy do Mediolanu – przepięknego włoskiego miasta, uważana po Paryżu za drugie europejskie centrum mody. Siedem razy w tygodniu odwiedzimy także Lwów z Lotem. Również Lufthansa dodatkowo uruchomiła połączenie z Frankfurtem. Tanie linie lotnicze Wizz Air częściej będą latały także do Mediolanu.

Wiele połączeń zostanie zmniejszonych bądź całkowicie zlikwidowanych. Norwegian nie będzie latał do Bergen,. Polskie linie lotnicze Lot rezygnuje z połączeń z Damaszkiem i Bejrutem. Linie Wizz Air nie będą latały do Bejrutu i Burgas. Zostały także całkowicie zlikwidowane połączenia Lufthansa Italia do Mediolanu.

Port lotniczy na Okęciu dodatkowo został wyposażony w specjalny system zabezpieczania przed gołoledzią. Specjalne czujniki wrażliwe na temperaturę i wilgoć powietrza mają ostrzegać przed zagrożeniami na pasach do lądowania. Sprzęt został już wypróbowany między innymi w porcie lotniczym w Helsinkach. Ulepszenia mają zwiększyć bezpieczeństwo operacji lotniczych i zwiększyć standard i jakość usług na lotnisku.

Comments are closed.

X